Ideme naplno. Pri nákupe nad 50€ doprava zdarma. Použite kód: POSTAPRETEBA.

Ako si zamknúť bicykel

Váš zámok je len taký dobrý ako spôsob, akým ste ho zamkli. Nesprávne zamknutie je jedným z hlavných dôvodov, prečo sú zlodeji úspešní pri krádeži bicyklov, motocyklov a prenosných zariadení. Ako bezpečnostný poradca, ktorému dôverujete, Vám Kryptonite dáva odporúčania ako správne uzamknúť veci, na ktorých Vám záleží. Sme tu aby ste svoje veci zabezpečili ... tým správnym spôsobom!

Tipy pre správne zamknutie
  • Vyberte si správny zámok! - Úroveň bezpečnosti, ktorú potrebujete, závisí od toho, kde nechávate svoj bicykel a na ako dlho. Pre viac informácií prejdite na našu stránku: Ako si vybrať zámok.
  • Vždy zamknite svoj bicykel o pevný objekt, cez ktorý ho nie je možné zdvihnúť.
  • Zamknite svoj bicykel na dobre osvetlenom mieste s množstvom ľudí.
  • Uistite sa, že Váš zámok nemôže byť prestrihnutý alebo prerezaný.
  • Zamknite na základe hodnoty - najprv rám, potom zadné koleso, a nakoniec predné koleso.
  • Dotiahnite zámok tak veľmi, ako je to len možné. Čím menej priestoru ostane v U-zámku alebo reťazi, tým ťažšie bude pre zlodejov použiť svoje nástroje.
  • Umiestnite svoj zámok nad zemou tak, aby kľúčová dierka smerovala dole.
U-zámok alebo reťaz len na rám:


Môže sa stať, že kvôli divne tvarovanému mechanizmu uzatvárania, veľkosti zámku alebo veľkosti bicykla, budete obmedzený v tom, čo všetko môžete zamknúť. V tomto prípade by rám mal byť prioritou.

U-zámok alebo reťaz na rám a zadné koleso:


Oveľa lepší ako zámok len na rám, v tomto prípade môžete do zámku zamknúť rám, zadné koleso ako aj nehybný objekt.

U-zámok alebo reťaz na rám, zadné a predné koleso:


Toto je veľmi populárna metóda zamykania, ktorá používa U-zámok pre zaistenie rámu, zadného kolesa a nehybného objektu, pričom strmeň U-zámku tiež slúži ako kotva pre dvojito točený kábel, ktorý zachycuje aj predné koleso.

Dva U-zámky na rám, zadné a predné koleso:


Táto metóda je veľmi efektívna, pričom používa dva, typicky primárne zámky v podobe reťazí, U-zámkov, alebo ich kombinácie. Jeden zámok zabezpečí zadné koleso alebo rám o nehybný objekt, zatiaľ čo druhý zámok zabezpečí predné koleso o rám.

proper lock up tips
potrebujete viac kluvoc
Zobrazenie Mobil / Klasické

Predaj a servis bicyklov - Mihálko: 94301 Štúrovo, Hasičská 3. | Otváracia doba: P-P 9-16 S 9-11 | Telefón: +421 907 980 547 | E-mail: mihalko@mihalko.eu
Obchodné podmienky

Dostupnosť produktu si môžete overiť na telefonicky, alebo e-mailom.