Ideme naplno. Pri nákupe nad 50€ doprava zdarma. Použite kód: POSTAPRETEBA.

Gaciron
Cyklistické svietidlo Gaciron V9D-1800 LIMITED EDITION

Výrobca:
Dostupnosť:
Našli ste lepšiu cenu?
Gaciron
Vypredaný - Kontaktujte nás
Kontaktujte nás
99,90€ s DPH
83,25€ bez DPH

Popis - Gaciron Cyklistické svietidlo Gaciron V9D-1800 LIMITED EDITIONLimitovaná edícia sa môže pochváliť výkonom 1800 lumen a integrovaným Li-ion akumulátorom LG s kapacitou 6700mAh (to je 35% viac oproti základnému modelu) a dosahuje tak úmerne dlhšej výdrži svietenia.
Každý kus má navyše svoje sériové číslo a je dodávaný v luxusnom čierno-zlatom balení. Dual Wide Beam reflektor je vybavený difúznymi TIR šošovkami, ktoré sú v hornej časti vybrúsené tak, že sa svetlo smerujúce hore, láme smerom dole. Vzniká tým kužeľ tak isto široko osvetľujúci celý priestor pred bicyklom a V9D má tak jednoznačne výhodu pred ostatnými cyklosvietidlami, ktoré obvykle disponujú prepáleným stredom kužeľa, svietiacim hlavne do diaľky. Tento systém je tiež príjemnejší pre ostatných účastníkov cestnej premávky, nedochádza k úplnému oslňovaniu. Jedna zo šošoviek je vybrúsená do polovice a spodná nebrúsená časť, tak zaisťuje predĺženie dosvitu na 200 metrov. Reflektory majú navyše integrované postranné modré prstence, ktoré zaisťujú viditeľnosť cyklistu aj zo strán. Odtieň svetla je denná biela - oproti klasickému studenému je denný odtieň prirodzenejši pre oči, má presnejšie farebné podanie prekážok a terénu, zlepšuje reakcie a orientáciu cyklistov.

 Svietidlo disponuje 4 svetelnými a 2 špeciálnymi režimami STROBE a Breathing (Dýchanie).
Režim Middle 500 lumen s výdržou 6hod.25min. svietenia je najpoužívanejší režim, vhodný pre bežnú jazdu po ceste. Komfortné plynulé blikanie "Breathing" 50-100lm s výdržou svietenia až 50 hodín je zase ideálnou voľbou pre denné svietenie. V hlavnom menu sú dostupné 4 svetelné režimy a režim Breathing. Režim STROBE nie je v hlavnom menu a je dostupný oddelene, až po dlhom stlačení tlačidlami.Bicyklové svetlo má vstavaný akumulátor Li-Ion akumulátor LG s vysokou kapacitou až 6700mAh. Dobíjanie akumulátora je zabezpečené cez pracho-vodotesný Micro-USB konektor, umiestneným na spodnej strane svietidla. Svietidlo tak možno veľmi jednoducho nabíjať z akéhokoľvek USB 5V zdroja (nabíjačka na mobil, PC, notebook, USB autoadaptér, USB adaptér do siete atď). Svietidlo možno tiež dobíjať aj za prevádzky (napr.z Powerbanku). Akumulátor má veľmi dlhú životnosť - vyššia ako 500 cyklov - zodpovedá viac ako 5 rokov bežného používania a aj po skončení životnosti je ho možné u nás jednoducho vymeniť za nový.

Funkcia Powerbanku - táto funkcia umožňuje využívať svietidlo ako Powerbank, pre dobíjanie zariadenia so vstupom na micro-USB dobíjanie (mobilné telefóny, tablety atď). Výstup má rýchlonabíjanie 2A. Nízku kapacitu batérie elektronika oznámi zmenou farby LED podsvietenia multifunkčného tlačidla (modré podsvietenie = 100% až 61%/ oranžové podsvietenie = 60% až 21% stavu aku., červené podsvietenie = 20 až 0% aku.). 


 

Telo svietidla je kombinácia zliatiny hliníka 6063 s výborným odvodom tepla od elektroniky (svietidlo tak môže svietiť na najvyšší výkon bez zásahu termoregulácie) a odolného plastu. Svietidlo je vodeodolné proti striekajúcej vode a dažďu. V9D-1800 je možné ovládať ako tlačidlom na vrchu svietidla, tak i prídavným diaľkovým tlačidlom (ovládaním), ktoré sa zapojí USB káblikom do konektora nabíjania a upevní sa suchým zipsom blízko gripu riadidiel. Cyklista tak nestráca kontrolu nad riadením pri prepínaní režimov. Kompletná hmotnosť svietidla je iba 200g vrátane integrovaného akumulátora. Svietidlo je možné po výsunutí z držiaka, používať aj ako klasické ručné LED svietidlo, pre využitie pri turistike alebo v domácnosti.


 

Montáž na riadidlá sa vykonáva nacvaknutím do priloženého držiaka, ktorý môže byť na riadidlách umiestnený trvalo. Vybratie alebo vloženie svietidla je tak otázkou okamihu. Úchyt má možnosť nastavenia na rôzne priemery riadidiel (20-35mm). Držiak je horizontálne 360 ​​° otočný a uhol je možné nastaviť krokovo po 15 °.  Je stabilný a svietidlo drží spoľahlivo i pri prejazde ťažkým terénom. Možno tiež zakúpiť náhradný držiak, ak máte viac bicyklov a chcete ušetriť čas prehadzovaním držiaku a aj montáž na prilbu. S predradeným držiakom H09 je uchytenie svietidla možné kombinovať aj s ďalším príslušenstvom, ako GoPro kamera alebo Garmin cyklopočítač.

 

Parametre:

 • Použitá LED: 2x Cree XM-L2 LED
 • Farba svetla: Denný odtieň svetla
 • Životnosť LED: 50000 hod.
 • Maximálny výstup LED: 1800 lumenov
 • Dosah svetla: 200+ metrov 
 • Vhodné akumulátory/ batérie: Vstavaný Li-Ion akumulátor LG 6700mAh
 • Špeciálne tvarovaná TIR PMMA optika, vytvára svetelný kužeľ, kombinujúci široké periférne osvetlenie priestoru
 • Počet režimov: 6 Režimov - 100% (Ultra-luminance 1800LM), 50% (High 900LM), 28% (Middle 500LM), 11% (Low 200LM), Breathing (Dýchanie 100-50LM), STROBE (1800LM)
 • Pamäť režimov: Áno
 • Povrch reflektora: SMO hladký leštený
 • Svietidlo sa do držiaka uchytáva pomocou rýchloupínacieho mechanizmu, ktorý ju umožňuje sňať behom okamihu a rovnako rýchlo ju opäť bezpečne nasadiť
 • Pogumovaná konštrukcia objímky držiaku zaisťuje pevné a bezpečné uchytenie svietidla na riadidlá bicykla
 • Doba nabíjania: cca 4 hod. pri plne vybitom akumulátore
 • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka 6063 a tvrdeného ABS plastu
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 1hod.55min. (max. výkon)  
 • Maximálna výdrž svietenia: 12hod.50min. (min. výkon) 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Ochrana proti prehriatiu: integrované teplotné čidlo s reguláciou výkonu
 • Vodeodolnosť: podľa štandardu IPX-6
 • Doba svietenia: 100% (1800lm-1hod.55min.), 50% (900lm-4hod.30min.), 28% (500lm-6hod.25min.), 11% (200lm-12hod.30min.)
 • Rozmery: 11,8 x 5,3 x 3,25 cm
 • Váha: 200g (so vstavaným akumulátorom) 

 

Obsah balenia:

Svietidlo s integrovaným Li-ion akumulátorom LG 6700mAh, otočný držiak na riadidlá, USB nabijací kábel, diaľkový spínač s Micro-USB konektorom na riadidlá, 1x gumená nalepovacia podložka 3M pod diaľkový spínač.

 

Ovládanie svietidla:

Pre zapnutie, či vypnutie podržte horné tlačidlo na svietidle stlačené zhruba 1sek. Režimy výkonu + zábleskový režim Breathing (Dýchanie), môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať, krátkym stlačením tlačidla (cyklicky sa prepínajú).


STROBE je možné aktivovať stlačením a podržaním spínača na cca 2sek. v zapnutom stave, svietidlo sa na cca 3sek. vypne a zapne v režime STROBE. Ďalším stlačením sa svietidlo vráti do predošlého režimu.

 

Indikácia stavu akumulátora a jeho nízku kapacitu, elektronika oznámi zmenou farby LED podsvietenia multifunkčného tlačidla (modré podsvietenie = 100% až 61%, oranžové podsvietenie = 60% až 21%, červené podsvietenie = 21% až 0% stavu akumulátora). Pri veľmi nízkom stave nabíjacieho akumulátora sa svietidlo automaticky prepne do núdzového režimu.

 

Nabíjanie:

Odklopte gumovú krytku Micro-USB konektora na spodnej strane svietidla a pomocou priloženého USB kábla ju zapojte napr. do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s Micro-USB konektorom.

Počas nabíjania bliká indikačná LED na červeno. Pri plnom nabití svieti indikačná LED trvale na fialovo. Doba nabíjania je cca 4 hodiny. Použitý Li-ion akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže je možné svetlo kedykoľvek nabíjať.

Počas nabíjania je možné svetlo v núdzi používať, dostupný je len nízky režim. Doba nabíjania sa však predĺži.

Po nabití a vybratí napájacieho kábla, nezabudnite utesniť krytku micro USB konektora.

 

Použitie ako Powerbank:  

Odklopte gumovú krytku Micro-USB konektora spolu s väčšou krytkou USB výstupu na spodnej strane svietidla a pomocou priloženého USB kábla, spojte svietidlo so zariadením, ktorého interný nabíjací akumulátor má byť nabitý. 

Vybíjanie interného akumulátora svietidla je signalizované trvalým fialovým svietením spínača na svietidle, pokiaľ je kapacita akumulátora bicyklocého svietidla viac ako 21%. Ak sa kapacita vybitia akumulátora svietidla dostane pod 21%, začne spínač svietiť na červeno.

Priebeh nabíjania externého akumulátora na zariadenia je znázornené (pokiaľ to zariadenie umožňuje) na samotnom zariadení.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymente ich. Krúžky treba tiež premazávať, akby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 


 

Odpoveď na častý dotaz 1. - porovnanie typovo podobných svietidiel Gaciron V9D-1800 a Fenix ​​BC30: 1) Gaciron má vyšší svetelný výkon 1800 lumen oproti 1200 lumen u BC30 - ak neberieme do úvahy u BC30 možnosť chvíľkového "Burst" módu, ktorý má 1800lm a je dostupný iba stlačením a držaním tlačidla diaľkového ovládania. 2) Gaciron má zabudované vysokokapacitné akumulátory, ktoré sa u BC30 musí dokúpiť. Gaciron ďalej funguje aj ako PowerBank a môže sa z neho dobíjať napríklad mobilní telefón 3) s batériami súvisí aj ich nabíjanie, V9D má USB konektor nabíjania a batérie možno prakticky nabíjať priamo vo svietidle, u BC30 je nutné ich vybrať a nabíjať v externej nabíjačke , ktorú je tiež nutné zakúpiť. 3) Rozmery sú takmer zhodné, Gaciron je len o 1 cm kratší 4) Gaciron má navyše režim plynulého blikania 5) posledný a zásadný rozdiel je v cene - BC30 s nutnosťou dokúpenia akumulátorov a nabíjačky vychádza takmer na dvojnásobnou cenu V9D-1800.

Odpoveď na častý dotaz 2. - porovnanie typovo podobných svietidiel NiteNumen X8 a Gaciron V9D-1800: Nitenumen X8 je proti V9D menší, kompaktnejší, má celokovové telo. Gaciron V9D-1800 má o 50% vyšší maximálny výkon (1200 lumen u X8 a 1800 lumen u V9D), má oveľa lepšie prepracovanú optiku (kužeľ svetla), funkciu powerbanky a je o 40g ľahšia (240g X8 / 200g V9D).

Zobrazenie Mobil / Klasické

Predaj a servis bicyklov - Mihálko: 94301 Štúrovo, Hasičská 3. | Otváracia doba: P-P 9-16 S 9-11 | Telefón: +421 907 980 547 | E-mail: mihalko@mihalko.eu
Obchodné podmienky

Dostupnosť produktu si môžete overiť na telefonicky, alebo e-mailom.