Ideme naplno. Pri nákupe nad 50€ doprava zdarma. Použite kód: POSTAPRETEBA.

Gaciron
Cyklistické svietidlo Gaciron V9C-400

Výrobca:
Dostupnosť:
Našli ste lepšiu cenu?
Gaciron
Vypredaný - Kontaktujte nás
Kontaktujte nás
29,90€ 26,90€ s DPH
22,42€ bez DPH

Popis - Gaciron Cyklistické svietidlo Gaciron V9C-400

GACIRON V9C USB je výkonné predné ALL-IN-ONE LED cyklosvietidlo s USB dobíjaním. Disponuje maximálnym svetelným výkonom 400 lumen, vďaka osadenej CREE XP-G2 LED. Dosvieti na vzdialenosť 131m. Takýto výkon zaisťuje dostatočné osvetlenie pre prevádzku na ceste, poľných a lesných chodníkoch a v ľahkom teréne.

Reflektor svietidla je vybavený TIR optikou a bol špeciálne vyvinutý pre dosiahnutie ideálneho plného kužeľa svetla pre cyklistu, so širokým záberom 85 ° a zároveň dostatočným dosvitom. Svietidlo je možné po vysunutí z držiaka, používať aj ako klasickú ručnú LED baterku, pre využitie pri turistike alebo v domácnosti.
Svietidlo disponuje 3 svetelnými režimami, plus režim Day Flash (Blikačka) v hlavnom menu. Režim Strobe nie je v hlavnom menu a je dostupný až po dlhom stlačení tlačidlami. Možno teda zvoliť svetelný výkon, úmerný potrebe cyklistov a podľa okolitých podmienok: High 400lm (výdrž na jedno nabitie 2hod.30min.), Medium 200lm (výdrž na jedno nabitie 4hod. 30min.), Low 100lm (výdrž na jedno nabitie 8hod. 20min.).

Napájanie zabezpečuje vstavaný Li-ion akumulátor s kapacitou 2500mAh. Dobíjanie akumulátora je zabezpečené cez pracho-vodotesný Micro-USB konektor, umiestnený na spodnej strane svietidla. Svietidlo tak možno veľmi jednoducho nabíjať z akéhokoľvek USB 5V zdroja (nabíjačka na mobil, PC, Notebook, USB autoadaptér, USB adaptér do siete atď). Akumulátor má veľmi dlhú životnosť - vyššia ako 500 cyklov (zodpovedá viac ako 5 rokov bežného používania).

Indikácia stavu akumulátora a jeho nízku kapacitu, elektronika oznámi zmenou farby LED podsvietenia multifunkčného tlačidla (modré podsvietenie = 100% až 21% / červené podsvietenie 21% až 0% stavu akumulátora). Pri veľmi nízkom stave nabíjacieho akumulátora sa svietidlo automaticky prepne do núdzového režimu.

Telo svietidla je vyrobené zo zliatiny hliníka 6063 s výborným odvodom tepla od elektroniky (svietidlo tak môže svietiť na najvyšší výkon bez zásahu termoregulácie). Nárazuvzdornosť svietidla je 1.5 metra. Svietidlo je vodeodolné proti striekajúcej vode a dažďu. Multifunkčné tlačidlo na vrchnej strane svietidla - funkcia zapnutia a vypnutia svetla, prepínanie režimov. Kompletná hmotnosť svietidla je iba 110g, vrátane integrovanej batérie.
Montáž na riadidlá sa vykonáva nacvaknutím do priloženého držiaka, ktorý môže byť na riadidlách umiestnený trvalo. Vybratie alebo vloženie svietidla je tak otázkou okamihu. Úchyt má možnosť nastavenia na rôzne priemery riadidiel (20-35mm). Držiak je horizontálne otočný a svetlo je tak možné nastaviť krokovo po 90 °. Držiak je stabilný a svietidlo drží spoľahlivo i pri prejazde ťažkým terénom. Možno tiež zakúpiť náhradný držiak, ak máte viac bicyklov a chcete ušetriť čas prehadzovaním držiaku. Vzhľadom k nízkej hmotnosti a malým rozmerom je LED baterka ideálna aj pre montáž na prilbu, pomocou držiaka na prilbu.


Pomocou predsadeného držiaku H09 je uchytenie svietidla možné kombinovať aj s ďalším príslušenstvom, ako GoPro kamerou alebo Garmin cyklopočítačom.


Ako voliteľné príslušenstvo je možné dokúpiť diaľkové ovládanie svetelných režimov na grip riadidiel.

 

Parametre:

 • Použitá LED: Cree XP-G3 LED
 • Farba svetla: Studený odtieň svetla
 • Životnosť LED: 50000 hod.
 • Maximálny výstup LED: 400 lumenov
 • Dosah svetla: 131 metrov
 • Vhodné akumulátory/ batérie: Vstavaný Li-Ion akumulátor Samsung 2500mAh
 • Špeciálne tvarovaná TIR optika vytvára svetelný kužeľ, kombinujúci široké periférne osvetlenie priestoru 85°
 • Počet režimov: 5 Režimov - 100%, 50%, 25%, SOS, STROBE
 • Pamäť režimov: Áno
 • Povrch reflektora: SMO hladký leštený
 • Svietidlo sa do držiaka uchytáva pomocou rýchloupínacieho mechanizmu, ktorý ju umožňuje sňať behom okamihu a rovnako rýchlo ju opäť bezpečne nasadiť
 • Pogumovaná konštrukcia objímky držiaku zaisťuje pevné a bezpečné uchytenie svietidla na riadidlá bicykla
 • Doba nabíjania cca 3,5 hod. pri plne vybitom akumulátore
 • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka 6063
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 2hod.30min. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 8hod.20min. (min. výkon)
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Vodeodolnosť: podľa štandardu IPX-3
 • Doba svietenia: 100% (400lm-2hod.30min.), 50% (200lm-4hod.30min.), 25% (100lm-8hod.20min.), SOS, STROBE
 • Rozmery: 10 x 3,4 x 2,3 cm
 • Váha: 120g (so vstavaným akumulátorom)

Obsah balenia:

Svietidlo s integrovaným 1x Li-ion akumulátorom Samsung 2500mAh, otočný držiak na riadidlá, USB kábel.

 

Ovládanie svietidla:

Pre zapnutie, či vypnutie podržte tlačidlo na svietidle stlačené zhruba 1sek. Režimy výkonu + Blikanie môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať, krátkym stlačením tlačidla (cyklicky sa prepínajú).

STROBE je možné aktivovať stlačením a podržaním spínača na cca 2sek. v zapnutom stave. Ďalším stlačením sa svietidlo vráti do predošlého režimu.

Indikácia stavu akumulátora a jeho nízku kapacitu, elektronika oznámi zmenou farby LED podsvietenia multifunkčného tlačidla (modré podsvietenie = 100% až 21%/ červené podsvietenie 21% až 0% stavu akumulátora). Pri veľmi nízkom stave nabíjacieho akumulátora sa svietidlo automaticky prepne do núdzového režimu.

 

Nabíjanie:

Odklopte gumovú krytku Micro-USB konektora na spodnej strane svietidla a pomocou priloženého USB kábla ju zapojte do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s Micro-USB konektorom.

Počas nabíjania bliká indikačná LED na červeno. Pri plnom nabití svieti indikačná LED trvale na fialovo. Doba nabíjania je cca 3,5 hodiny. Použitý Li-ion akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže je možné svetlo kedykoľvek nabíjať.

Počas nabíjania je možné svetlo v núdzi používať, dostupný je len nízky režim. Doba nabíjania sa však predĺži.

Po nabití a vybratí napájacieho kábla, nezabudnite utesniť krytku micro USB konektora.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymente ich. Krúžky treba tiež premazávať, akby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Zobrazenie Mobil / Klasické

Predaj a servis bicyklov - Mihálko: 94301 Štúrovo, Hasičská 3. | Otváracia doba: P-P 9-16 S 9-11 | Telefón: +421 907 980 547 | E-mail: mihalko@mihalko.eu
Obchodné podmienky

Dostupnosť produktu si môžete overiť na telefonicky, alebo e-mailom.