Ideme naplno. Pri nákupe nad 50€ doprava zdarma. Použite kód: POSTAPRETEBA.

Gaciron
Cyklistické svietidlo a smerovka Meilan X5, zadné

Výrobca:
Dostupnosť:
Našli ste lepšiu cenu?
Gaciron
Vypredaný - Kontaktujte nás
Kontaktujte nás
49,90€ 44,90€ s DPH
37,42€ bez DPH

Popis - Gaciron Cyklistické svietidlo a smerovka Meilan X5, zadné

NA OBJEDNÁVKU.


Meilan X5 predstavuje inteligentný bezdrôtový systém LED/ LASER osvetlenia bicykla novej generácie, ktorý disponuje štyrmi funkciami:
1.zadné červené svetlo/ blikačka na sedlovku pre zaistenie viditeľnosti cyklistov zozadu, 2.zadný bezdrôtový systém ukazovatela zmeny smeru, pomocou smeroviek , 3.dva laserové lúče opticky zvýrazňujú priestor - dráhu cyklistov, 4, nové pre model 2019 - brzdové svetlo (elektronika detekuje brzdenie a prispôsobí tomu i svetelný režim) a montáž priamo na sedlo.

LED: Veľká plocha svetla a ultra svietivé LED novej generácie s výkonom 80 lumen, vytvára neprehliadnuteľný zdroj svetla. Bočnice sú osadené oranžovými smerovkami. Ukazovateľ smerov sa pohodlne ovláda bezdrôtovým ovládačom umiestneným na riadidlách. Ten má funkciu ukazovateľa smeru doprava/ doľava, ovládanie blikačky, ovládanie laserových lúčov.

LASER: 2 laserové lúče vymedzujú jazdný pruh cyklistovi a výrazne tak zvyšujú jeho bezpečnosť. Lúče majú dva režimy - stále alebo prerušované svietenie (blikanie).

Napájanie bicyklového svetla je riešené integrovaným Li-ion akumulátorom s kapacitou 2000mAh s dobíjaním cez Micro USB konektor. Dobíjať možno teda jednoducho z akéhokoľvek USB konektora (notebook, PC atď) alebo z klasickej Micro USB nabíjačky od mobilu. Li-ion akumulátor nie je potrebné meniť, jeho životnosť je viac ako 500 cyklov, čo zodpovedá niekoľkým rokom používania. Konektor nabíjania sa nachádza na spodku svietidla pod gumovou vode a prachu odolnou krytkou. Doba nabíjania je približne 2 hod. a doba prevádzky až 4,5-12 hod. (podľa zvoleného módu). Ako príslušenstvo je možné dokúpiť USB Autoadaptér alebo USB adaptér do el. siete 230V. Montáž na bicykel je veľmi jednoduchá a rýchla, nevyžaduje žiadne náradie. Balenie obsahuje gumový o-krúžok pre uchytenie bezdrôtového ovládača na riadidlá, objímku na uchytenie svetla na sedlovku, redukciu pre montáž priamo na lyžiny sedla a ďalej USB kábel pre dobíjanie svetla. Svetlo sa nasadí na protikus umiestnený na sedlovke (sedlu). Rovnako rýchlo ide aj odobrať. Jednoducho snímateľný je aj bezdrôtový ovládač na riadidlách.

 

Parametre:

 • Použitá LED: COB LED
 • Farba svetla: Červená
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výstup LED: 80lm
 • Dosah svetla: Viditeľné na 1km
 • Vhodné akumulátory/ batérie: Vstavaný Li-ion aku. 2000mAh 3,6V
 • Bezdrôtový ovládač všetkých funkcií, umiestnený na riadidlách
 • Senzor intenzity denného svetla, automatické vypnutie za jasného denného svetla
 • LED kontrolky (ukazovatele) smeru a zvolenej funkcie na ovládači
 • 2 laserové lúče, vymedzujúce pruh cyklistovi (disponujú dvoma svetelnými režimami)
 • Brzdové svetlo s detekciou brzdenie, bočné smerovky pre oznámenia zmeny smeru jazdy, ovládané bezdrôtovo z riadidiel (oranžové)
 • Počet režimov: 5 Režimov - 100% svietenie, Blikanie, Sekvencie od stredu k stranám a späť, 100% svietenie+postranný laser, 100% svietenie+blikanie postranný laser
 • Pamäť režimov: Nie
 • Materiál: Tvrdený ABS plast
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 2hod. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 12hod. (min. výkon)
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vode odolnosť: podľa štandardu IPX4
 • Rozmery: Predné aj zadné - 11 x 3 x 4,5cm
 • Váha: 290g (s akumulátorom/ batériou)

 

Obsah balenia:

Zadné svetlo so vstavaným akumulátorom Li-ion 2000mAh 3,6V, diaľkové ovládanie, gumový o-krúžok pre uchytenie bezdrôtového ovládača na riadidlá, objímku na uchytenie svetla na sedlovku, redukciu pre montáž priamo na lyžiny sedla, USB kábel pre dobíjanie svetla.

 

Ovládanie svietidla:

Zadné svetlo sa zapína/ vypína a ovláda bezdrôtovým diaľkovým ovládačom alebo bočným spínačom na tele svietidla. Jednotlivé režimy červenej LED sa prepínajú na diaľkovom ovládaní z riadidieľ, stláčaním spodného spínača z dvojivce spínačov v okrúhlom tvare. Vrchným z dvojice sa zapína/ vypína postranný laser, ktorý je funkčný len v zapnutom stave svietenia LED. Spodnými dvomi spínačmi sa zapínajú smerovky, podľa smeru odbáčania (ľavá strana/ pravá strana), tiež v zapnutom stave.

Uchytenie na sedlovku, či inú časť bicykla je pomocou gumového O-krúžka a držiaka na tele svietidla.

Svietidlo nemá pamäť na posledný zvolený režim a úroveň svietenia.

 

Odkaz videa na ovládanie: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=qbyZ-ObtsNw

 

Nabíjanie:

Zo spodnej strany svietidla sa nachádza gumený kryt, pod ktorým sa nachádza Micro-USB port. Odklopte ho a do Micro-USB konektora, pripojte priloženený Micro USB kábel a druhý koniec kábla s USB, zapojte napr. do USB rozhrania PC.  Počas nabíjania podsvietenie bliká na červeno, po nabití na plný stav, svieti konštantne.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Zobrazenie Mobil / Klasické

Predaj a servis bicyklov - Mihálko: 94301 Štúrovo, Hasičská 3. | Otváracia doba: P-P 9-16 S 9-11 | Telefón: +421 907 980 547 | E-mail: mihalko@mihalko.eu
Obchodné podmienky

Dostupnosť produktu si môžete overiť na telefonicky, alebo e-mailom.